Otomatik Kayar Kapı

Otomatik Kapı

masspro 150

mass pro 200

Otomatik Kapı

   Gerek ev, konut gerekse yoğun kullanım gerektiren iş yeri ve benzer amaçlı ihtiyaçlarınız için birinci sınıf işçilik ve malzeme garantisi ile tüm otomatik kapı ihtiyaçlarınıza en kalıcı çözümleri sunuyoruz. Otomatik kapı sektöründe uzun yıllardan bu yana edinilen tecrübe, konularında deneyimli ekip ve birinci sınıf ekipman ile değerli müşterilerinin otomatik kapı ihtiyaçlarına profesyonel anlamda cevap veren Masspro, satış ve montajını yaptığı tüm otomatik kapı ve diğer hizmetlerinde en kaliteli ürünleri en iyi fiyatlarla sağlamanın çabası içindedir. Kullanılacak olan alanlara uygulamadan önce defalarca test işlemine tabi tutulan ve ağır iş yükleri göz önünde bulundurularak üretilen otomatik kapı ürünlerimiz, 1.000.000 ara vermeden açılma-kapanma testine tabi tutulmuş, performans açısından kendisini kanıtlamış ürünlerden oluşmaktadır.

Otomatik kapı sistemleri ile ilgili merak ettikleriniz - 1

( Aşağıda oluşturduğumuz soru cevaplar otomatik kapı uygulaması yaptırmak isteyen müşterilerimizden bizlere en sık gelen sorulardan oluşmaktadır )
 • Otomatik kapı, fotoselli kapı,otomatik cam kapının bir birlerinden farklıkları nelerdir?

 • Belirtmiş olduğumuz tüm kapılar birbirlerinin aynısıdır. Herhangi bir farklılık yoktur. Son zamanlarda aynı ürünlerin isimleri farklı isimlerle anılmaktadır

 • Otomatik kapı ve fotoselli kapılar her cepheye uygulanabilir mi ?

 • Otomatik ve fotoselli kapı sistemler çoğunlukla cephelere uygulanabilmektedir.Fakat cephenin ve geçiş alanının yapısına göre uygulama şekilleri farklılıklar gösterebilir.Bu farklılıklar çoğunlukla iki hareketli kanat, iki sabit iki hareketli kanat,tek hareketli kanat ve tek sabit tek hareketli kanat şeklindedir.Bunun haricinde istenildiği taktirde diğer şekillerde de uygulamalar yapılabilmektedir.Geçiş alanının çok dar olduğu ve geçiş yüksekliğinin düşük olduğu alanlarda ise mevcut konum otomatik ve fotoselli kapı uygulamasına imkan vermemektedir.

 • Otomatik ve fotoselli kapılar küçük işyerleri ve alanlarda sensör mesafesinden dolayı sorun yaşatır mı  ?

 • Otomatik kapı uygulamaları için mağazanın ve uygulanacak alanın küçüklüğü  herhangi bir sorun teşkil  etmez. Birçok kullanıcı otomatik kapıların sensör alanının kapıyı sürekli açıp kapatacağı düşüncesindedir. Fakat gerçekte durum düşünüldüğünden farklıdır. Otomatik kapıya hareket veren sensörlerin mesafe ayarları yapılabilmektedir.Bu ayarlama mesafesi  20 cm – 150 cm arasındadır. Küçük ve dar kullanım alanlarında sensör mesafesi kısaltılarak kapının faaliyete geçme mesafesi ayarlanabilir niteliktedir.

 • Otomatik kapı yaptırmak istediğimde mevcut cam kapıların yerlerinde revizyon yaparak montaj işlemi yapılabilir mi ?

 • Evet otomatik kapı öncesi eğer cam kapı veya alüminyum  kapı kullanılıyor ise mevcut olan kapı yerinden sökülerek aynı yere otomatik kapı uygulaması yapılabilir.Bu durum küçük bir revizyon gerektirse de mevcut sisteminizin tamamının sökülmeden kullanılmasına imkan sağlar.

 • Otomatik kapı sistemlerinin maliyeti yüksek sistemler midir ?

 • Otomatik kapı sistemleri her gün gelişen teknolojinin işyerleri ve diğer alanlara yansıması şeklinde geliştirilmiş sistemlerdir.İlk uygulamaya geçtiği yıllarda tüm digital alet ve makinalarda olduğu gibi yüksek maliyetlerde tüketiciye sunular otomatik kapı sistemleri artık kullanım sayısının artması ve üreticiler arası rekabet faktörlerinden dolayı oldukça cazip fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

 • Otomatik kapı sistemlerinin elektrik tüketimi yüksek midir ?

 • Otomatik kapı sistemleri elektrik sarfiyatı konusunda  A+ sistemlerden dahi az sarfiyatlı sistemlerdir. 24 volt yada 40 volt  elektrikli dc motorla çalışan sistemler olduğu için uygulama yaptırdıktan sonra elektrik faturanıza yansıması yok denecek kadar azdır.

 • Otomatik kapı sistemleri ısı yalıtımı konusunda başarı sistemler midir ?

 • Otomatik ve fotoselli kapılar ısı yalıtımı konusunda son derece başarılı sistemlerdir. Günümüzde dış mekana açılan tüm kapılar alüminyum demir veya cam kapılardır. Bu kapı sistemleri ısı yalıtımı konusunda başarılı sistemler değildir.Özellikle cam manuel cam kapı uygulamalarında kapının dört yüzeyinde minimum  1 cm boşluk bırakarak uygulama yapılır .Bu özellikleri ile manuel cam kapı sistemleri  ısı kaybına neden olmaktadır. Günümüzde işyerleri ve mekanların en önemli giderlerinin arasında ısıtma ve soğutma giderleri yer almaktadır.Otomatik kapı sistemleri ısıtma ve soğutma konusunda ısıyı hapseden sistemler olma özelliği ile enerji tasarrufu konusunda mükemmel sonuç verirler.Bu özelliği ile otomatik kapı sistemleri kurulum maliyetlerini en kısa sürede amorti ederler.

 • Otomatik kapı sistemleri uzun ömürlü  kullanıma uygun yapıda sistemler midir ?

 •  Otomatik kapı sistemleri yapı olarak elektro mekanik sistemlerdir.Mekanik bölümü alüminyum ve cam dan imal edilmektedir.İmalatcı ve ithalatçı firmalarına kanat olarak tabir ettiği mekanizma hariç  bölümler  yüksek kalitede alaşımdan üretilmiş alüminyum kullanılarak imal edilmiştir. Alüminyum hareketli ve sabit kanatlarının tasarımı yapılırken görsel olarak makanların dışarıdan ve içeriden bakıldığında geniş görüş alanı sağlaması için zerafet ve incelik hedef alınmıştır. Fakat et  kalınlıkları ise minimum 3 mm tutularak dayanıklılığa önem verilmiştir.Bu sistemlerde kullanılan camlar 4mm  kalınlığında iki adet camın özel  laminasyon tekniği ile birleştirilmesi ile oluşturulmuş nitelikli camlardır.Laminasyon tekniği ile birleştirilmiş camlar dışarıdan yada içerinden bir darbe geldiğinde çatlasa dahi ayrılmayan ve formunu koruyan camlardır. Otomatik ve fotoselli kapı sistemlerinde kullanılan elektronik parçalar dünyanın dev üretici firmalarının üretimini yaptığı ürünlerdir.Otomatik kapı hareketli paralarının ( tekerlek vs gibi ) tamamı aşınma süreci çok uzun süren derlin malzemeden imal edilmektedir.Bu özellikleri ile otomatik kapı sistemleri uygun kullanım ile yılar boyu sorunsun çalışabilen sistemlerdir.

 • Otomatik kapı sistemleri aylık haftalık yada yıllık bakım gerektiren sistemler midir ? Uygulanması sırasında dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir ?

 •   Otomatik kapı sistemleri asansör vs gibi belirli periodlarlarla sürekli bakım gerektiren sistemler değildirler. Uygulaması yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken birkaç faktör uygulandığı durumda otomatik kapılar teknik servis yada bakım gerektirmeyen sistemlerdir.Bunların en önemlisi  elektrik akımının stabil olması durumudur. Otomatik kapı montaj edilirken elektrik akımı direk otomatik kapıya verilmelidir. Direk akım verilmemesi , paralel bağlanan başka cihazlarla aynı hatta bağlanması durumunda elektrik akımının stabilizesi zorlaşmaktadır. Bu nedenle  sıkıntılar görülmüştür. Bu gibi problemleri yaşanmaması için elektrik panosundan bir şalterle direk kapıya çıkış yapılması durumunda sorunlar yaşanmamaktadır. Otomatik kapıların gece kilitlenmesi durumunda muhakkak elektrik kesilerek kapı manuel duruma getirilmelidir. Aksi taktirde  gece yaşanabilecek elektrik kesintisi durumunda kapı kendi konumunu tekrar belirlemek amacıyla açılmak isteyecek fakat mekanik kilit buna imkan vermeyecektir.Bu da kapının motorunun yanmasına sebebiyet verebilir. Bu ve bunun gibi durumlar haricinde otomatik kapılar yıllarca çalışabilmektedir. Otomatik kapılar doğrusal eksende hareket eden sistemler olduğu için doğrusal çalışma alanında yaşanacak herhangi bir deformasyonda motor zorlaması yaşanabilir bu nedenle otomatik kapıya herhangi bir darbe geldiğinde kapının çalışırken zorlanma yaşandığının fark edilmesi halinde teknik servis ekibinden yardım istenmelidir. Otomatik kapı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de elektronik  donanımın içerisinde bulunduğu şase diğer tabir edilen mekanizmanın su ile teması olmamalıdır.Otomatik kapı sensörlerinin  ve diğer elektronik parçaların su ile teması halinde oksitlenme yaşanacağından bu durumun önüne geçilmelidir.Otomatik kapı uygulamalarımızın çok büyük bir kısmında otomatik kapı şasesini iç mekana gelecek şekilde uygulama yapmamızın nedeni yağmur kar gibi etkenlerden ürünün elektronik donanımını uzak tutmaktır.

 • Otomatik kapı  emniyet konusunda güvenli sistemler midir ?

 • Otomatik kapı sistemleri emniyet konusunda diğer cam ve alüminyum kapılar kadar emniyetli sistemlerdir.İç mekanlar ve korunaklı alanlar haricinde tüm kapıların otomatik veya manuel kepenk sistemiyle güvenliğinin arttırılması kullanıcı tarafından sağlanmalıdır.İstenmesi durumda otomatik kapı sistemlerine ekstra güvenlik uygulaması olan elektronik ve mekanik kilit uygulaması da yapılabilir.

 • Otomatik kapı sensörleri  sadece canlı cisimlere mi duyarlıdır ?

 • Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan sensörler  ısı ile çalışan termal sitemler değildir. Bu tip sistemlerde alışveriş arabası veya bebek arabası gibi cisimler kapıya yaklaştığında kapı harekete geçmez. Bu durum da kullanımda sıkıntı yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle otomatik kapılarda kullanılan radar adı verilen sensörler hareken algılayıcı sensörlerdir. Hareket algılayıcı sensör kullanımı ile otomatik kapıların çalışma kalitesi maksimize edilir.

 • Otomatik kapı sistemleri hijyen sağlama konusunda başarılı sistemler midir ?

 • Fotoselli ve otomatik kapı sistemleri bu konuda dünyadaki en başarılı sistemlerdir. Yüksek hiyen gerektiren mekanlarda ( hastane ve ilac ve gıda üretimi yapılan alanlarda ) en başarılı geçiş sistemleri olan otomatik kapılar teması minimize eden sistemlerdir. Kendi kendine açılabilme özeliği ile temas kavramını sıfıra indirirler.Özellikle sağlık kuruluşlarında sıklıkla tercih edilmesinin en büyük sebebi hijyen sağlamadaki mükemmeliyetidir.

 • Otomatik kapı sistemleri seçiminde dikkat edilmesi gereken  faktörler nelerdir ?

 • Otomatik kapı uygulaması yaptıracak tüm kullanıcılar dikkat etmesi gereken en önemli konu otomatik kapı uygulaması yapacak firmanın teknik kapasitesinin ve satış sonrası destek gücüdür. Otomatik kapı yaptıracağınız firmalar ve ürünleri iyi seçilmelidir.Bugün firma telefonlarımıza gelen telefonların bir çoğu otomatik kapı yaptırmış fakat teknik servis hizmeti alamadığından yakınan müşterilerden oluşmaktadır.Ve ne yazık ki firmamız kendi satışını yapmadığı ürünlere teknik destek verememektedir. Otomatik kapı markalarının içinde bulunan elektronik donanımları çoğunlukla kendilerine özgü konfigürasyonlar olup bir başka markanın motor ve ünitesi ile konfigure çalışmamaktadır. Bu nedenle sahip olmayı düşündüğünüz otomatik kapı markasının ve ithalatcısının uzun yıllardır piyasada var olan ve satış sonrası destek konusunda kusursuz bir firma olmasına dikkat ediniz.

  Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu seçilecek otomatik kapının niteliğidir. Uygulama yapılacak alana uygun kapının montaj yapılması da önemlidir. Günümüz piyasa koşullarında çoğunlukla uygun alana  doğru otomatik kapıların takılmadığını sıklıkla görmekteyiz. Otomatik kapı mekanizmaları içlerinde uygun kapı ağırlığında çalışabilecek motor ve üniteye sahiptirler.Ve bu özellikleri ile çeşitli şekillerde guruplandırılmışlardır. Ağır kapı kanatları ile çalışacak bir kapıda kullanılması gereken mekanizmanın özelliği amacına uygun olmalıdır. Aksi taktirde ilk montaj yapıldığından itibaren  3 ile  6 ay arasında fark edilmeyecek  sorunlar daha sonra kapının kullanım süresinde kullanım süresinin azalmasına neden olacaktır.Ağır kapılarda kullanılması gereken mekanizmaların fiyatları normal kanat ağırlığında çalışması gereken kapılardan daha yüksektir. Bu  nedenle ağır kapılarda kullanılması gereken mekazimaları ise normal kanatlarda kullanmak ekstra bir maliyet ödemenize neden olacaktır.

  Geçiş alanları ve yüksek hijyen gerektiren alanlar için de farklı amaç ve özelliklerde kapılar kullanılması gerekebilir .Bu kapıların başlıcaları ise  teleskopik kapılar, hermetik kapılar ve döner kapılardır. Bu kapı çeşitleri ile ilgi detaylı bilgi için lütfen firmamız ile temasa geçiniz.

 •     Otomatik kapı elektronik ve  mekanik donanımının seçilmesinde nelere dikkat etmeliyiz.

 • Otomatik kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu uygulama yapan firmanın daha önceki referanslarında inceleme yapmaktır.Eğer mümkün ise daha önce montajı yapılan kapı gözlemlenmelidir. Bu gözlem sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konu kapının sessiz çalışmasıdır. Çoğunlukla otomatik kapılardan gelen sesler mekanik grubun şase ile uyum sorununun olduğunun göstergesidir. Bu şekilde çalışan bir kapı tercih edilmemelidir. Bunun dışında uygulayıcı firmanın montajlarında emniyet  fotoseli kullanıp kullanmadığı gözlenmelidir. Emniyet fotoseli kapının sabit kanat  yüzeylerinde yerden 40- 60 cm yükseklikte bulunan çapı 1-2 cm olan küçün ekstra sensörlerdir. Bu sensörler özellikle radarın görüş alanı dışında kalan kapı kirişlerinde kapının açık kalmasını sağlayan elektronik gözlerdir.Özellikle bu sensörün kullanılmadığı durumlarda otomatik kapı çalışırken kör nokta oluşacaktır.Bu da olası bir çarpma ve yaralanmaya sebebiyet verebilir.

  Üretici firmanın kullandığı elektronik donanımın ce belgesinin olup olmadığı sorgulanmalıdır.Kullanılan elektronik donanımın haricinde uygulayıcı firmanın İSO standartlarına uygun olup olmadığı , Marka tescili ve imalat izinlerinin olup olmadığı sorgulanmalıdır.Bu belgelere sahip olan bir firma konusunda uzun soluklu ilerlemiş yada ilerleyen profosyonel anlayış çerçevesinde ilerlemeyi ilke edinmiş firmadır. Üretici firmalar otomatik kapı montajlarında can güvenliğini en üst seviyede tutmak için montajlarında camlarını 4+4 lamine cam seçmelidir. Lamine cam olası çarpma ve darbelerde kırılarak dökülmeyeceğinden yaralanmalara da sebebiyet vermeyecektir.

  Mekanik aksam seçiminde mümkün ise kullanılacak otomatik kapı şasesinin ( içinde elektronik ünite motor ve diğer elektronik parçaların bulunduğu kanatlara hareket veren kısım ) alüminyum kalınlığı minimum 3 mm olmalıdır ve doğrusal eksende olmalıdır. Eğik veya radüslü alüminyum şasenin montaj yapılması engellenmelidir.  

 • Otomatik kapı sistemleri radar dışında kart okuyucu, parmak izi okuyucu ile konfigure çalışabilir mi ?

 • Otomatik kapı sistemlerinin çalışma prensibi dışarıdan algıladığı her hangi bir uyarıya tepkime vererek hareket etmesidir. Bu uyarı cihazlarının sıklıkla kullanılanı radar adı verilen sensörlerdir.Bunun dışında tüm otomatik kapılar parmakizi okuyucu , kart okuyucu, retina tarayıcı, göster-geç , buton, yaklaşım sensörü vs gibi diğer uyarı veren sistemler ile konfigure çalışırlar. Otomatik kapı uygulaması yaptırmak isteyen müşterilerimiz güvenlik yazılım firmalarını tarafından kurdurdukları bilgisayarlı geçiş kayıt sistemi ile sistemlerimiz uyumlu çalışmaktadır.

 • Otomatik kapı sistemleri apartmanlar ve siteler de kullanıma uygun mudur?

 • Son yıllarda gelişen ve değişen teknolojinin yaşam alanlarımıza uygulaması olarak ortaya çıkan akıllı bina otomasyon sistemlerinin en önemli elemanı otomatik kapılardır.Apartman girişlerinde otomatik kapı uygulamaları her geçen gün sıklaşmaktadır.Apartman girişlerinde otomatik kapı kullanımı sırasında yapılması gereken sensör kullanmayıp uyarı sistemi olarak apartman girişlerine bulunan ve zil diye tabir edilen kuru kontak anahtar panosu ile beraber uygulama yapılmalıdır. Bu şeklide montaj uygulaması yapılan kapılarda eski sistemlerde olduğu gibi kapıya hareket verilmesi . Bina sakinlerinin kapının açılma butonuna basması ile olacaktır. Bunun haricinde aynı kapıya ikinci bir uyarı sistemi konfigure edilerek ( kart okuyucu , parmak izi okuyucu vs) dışarıdan giriş sağlanabilmektedir. İçeriden dışarıya çıkışlarda sensör kullanımı daha uygun olacaktır.

 • Otomatik kapı sistemleri uygulanacak cepheye uygunluk açısından istenilen renklerde uygulanabilir mi ?

 • Tüm otomatik kapı şaseleri ve kanatları ekstrüzyon tekniği ile iöal edilmiş alüminyum dan imal edilmektedir.Bu özelliği ile otomatik kapı mekanizmaları ve kanatları boyanabilir niteliktedir.Uygulanacak boya ise elektrostatik toz boya dır.Boya tabancası ile uygulanan elektrostatik toz boyalar yüksek ısılı fırınlarda pişirilerek alüminyum üzeride sabitlenir ve uzun süreli kullanıma uygundur. Boya seçiminde ise uluslararası Ral katalogundan seçim yapılan renk kapılara kolaylıkla uygulanabilir.Ral kataloğundan seçim yaparken eğer bilgisayardan destek alınacak ise çok küçük ton farklılıkları yaşanabilir. Bu konuda mümkün ise ölçü alma sırasında firmamız personelinde bulunan Ral kataloğundan seçim yapmanız bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

   

otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-0 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-1 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-2 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-3 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-4 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-5 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-6
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-7 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-8 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-9 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-10 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-11 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-12 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-13
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-14 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-15 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-16 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-17 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-18 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-19 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-20
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-21 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-77 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-23 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-83 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-25 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-26 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-27
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-28 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-76 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-79 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-31 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-32 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-33 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-34
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-35 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-0 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-1 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-2 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-3 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-4 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-188
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-7 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-8 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-9 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-10 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-11 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-12
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-13 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-14 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-15 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-80 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-17 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-18 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-19
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-20 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-21 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-22 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-23 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-24 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-25 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-26
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-27 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-84 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-81 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-30 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-31 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-32 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-33
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-34 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-85 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-36 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-37 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-38 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-39 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-40
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-41 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-42 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-43 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-44 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-45 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-46 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-47
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-48 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-49 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-50 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-51 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-52 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-53 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-54
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-55 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-56 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-57 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-58 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-59 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-60 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-61
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-62 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-63 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-65 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-66 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-67 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-68
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-86 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-87 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-88 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-89 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-180 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-90 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-91
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-92 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-93 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-94 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-95 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-96 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-97 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-98
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-99 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-100 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-101 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-102 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-103 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-104 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-105
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-106 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-107 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-108 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-109 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-110 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-111 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-112
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-113 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-114 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-115 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-116 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-117 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-118 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-119
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-120 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-121 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-122 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-123 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-124 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-125 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-126
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-127 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-128 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-129 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-130 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-131 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-132 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-133
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-134 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-135 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-136 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-137 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-138 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-139 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-140
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-141 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-142 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-143 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-144 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-145 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-146 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-147
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-148 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-149 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-150 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-151 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-152 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-153 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-154
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-155 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-156 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-157 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-158 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-159 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-160 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-161
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-162 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-163 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-164 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-165 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-166 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-167 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-168
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-169 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-170 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-171 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-172 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-173 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-174 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-175
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-176 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-177 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-178 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-179 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-181 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-182 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-183
otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-184 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-185 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-186 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-187 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-189    
otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-24 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-16 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-28 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-29 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-35 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-78 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-82 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-30 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-22 otomatikkapi/fotoselli-kapi-calismalarimiz-29 otomatikkapi/otomatik-kapi-calismalarimiz-5
 
Otomatik kapı,fotoselli kapı,bahçe kapısı motoru,otomatik kepenk,yana kayar kapı,fotoselli otomatik kapı, radarlı otomatik kapı,otomatik kapı sistemleri